KÜÇÜK TICARI KASALARDA TÜRKIYE’NIN YILDIZI KIM

Küçük esnafların gözdesi  olan hafif ticari araçlar her geçen gün yenileniyor ve satın alınma istekleride artıyor.

Herkesin aklında da Tourneo Connect mi? Yoksa Doblo mu? Sorusu var. Bu soruyu biraz daha açarak bu iki hafif ticari araç modeli hakkında detaylı olarak bilgi aşağıdaki konu başlıklarında yazmakta.

Motor karştırması.

Bu konuda Fiat Doblo çok daha ön planda. Herkesinde bildiği gibi yıllardan beri Fiat motor her zaman için tasarruf anlamında rakiplerine göre bir adım öndeydi. Motor seçenelerin bakıldığında ise 1.3, 1.6, 2.0 multijet dizel motorlar öne çıkmakta.

Ford Tourneo Connect’de  de 1.6 litre dizel üniteye yer verilmiş. Yakıt tasarrufunda Doblo kadar olamasada Performans anlamında Ford Tourneo Connect  çok önde.

Aracın Tasarım konusuna deyinecek olursak eğer Tourneo Connect’te daha üst düzel lüx bir görünüme sahip. Yeni modeli ile kenarlar oval olsada sert duruşunu korumakta. Ford doblo 2013 yılındaki  yenilenen kasasına az da olsa yeni özellikler ile eklemeler yapmış olduğu gürünüyor. Fakat tasarım anlamında tercih edilen model ise Tourneo Connect oluyor.

İç Mekan ve donanımlar.

Fiat bu konuda yeni Doblo modeli ile daha fazla iç özelliğe önem verdiği görünüyor. Ford Tourneo Connect’te her ne kadar bilgi ekranına yer versede Doblo’da bulunan multimedya ekranı kadar fazla özellik sunmuyor.

Güvenlik ve konfor;

Güvenlik ve konfor açısında tartışmasız Ford Tourneo Connect tercih edilmekte. Bu  güvenlik paketler Ford Tourneo Connect ve Doblo arasında fiyat farklılığı yaratsada Ford Güvenlik ve konfor açısından ödün vermiyor.

Fiyat farkı hakkında konuşacak olursak eğer;

Fiat Doblo, rakibi olan Ford Tourneo Connect’e göre daha cazip gelmekte.

Size uygun özellikler ve cazip gelen yanlarını belirleyerek alacağınız Modelide siz seçmeniz gerekiyor.

Bu ilana benzer arama terimleri: