AUDI Q5 ARTIK DAHA GÜÇLÜ VE DAHA PERFORMANSLI

Mekanik olarak gelişmeye yetinmeyen Audi, SQ5 TDİ için parlak  siyah detaylarla süsleyerek ufakda olasa makyajladığı belli oluyor. Fakat asıl dikkat çeken yenilik ise motor hacmi ve gücü oluyor.

SQ5 TDI -S donanım paketi ile dört tekerlekten çekiş sistemi olan quattro’yu standart olarak sunuyor ve Q5 modellerinde bir ilk olarak, arka aks üzerinde konumlandırılmış dengeli güç dağılımına olanak sağlayan bir spor diferansiyel yer alıyor. Bu hızlı SUV gücünü asfalta iletebilmek için ise, 21 inçlik siyah renkli jantlarına takılmış 25540 R21 ölçüsündeki lastikleri kullanıyor.

Mekanik olarak gelişmeyle yetinmeyen Audi, SQ5 TDI için parlak siyah detaylarla süslenen ufak bir makyajlamada yapmış durumda. Ön arka difüzör, ayna kapakları, ekzoz çıkışları arka bagaj kanadı ve kapı içi döşemeleride bu değişimden yararlandırılmış durumda. Koltuklarda ise nappa deri kullanılarak kalite seviyesi yükseltilmiş.

2012 yılında tanıtılan ilk model, bir SUV için alışılmışın üzerinde bir performans sergiliyordu. O zamanki SQ5 TDI gücünü 313 HP lik 3.0 litre hacminde çift turbo destekli 650 Nm tork üretebilen bir turbo dizel motordan karşılıyordu. Audi, SQ5 TDI’ı güçlendirme kararı aldı ve aynı altı silindirli bloğu ve motor mimarisini kullanarak 340 HP güç almayı başardı.

Arttırılan enjeksiyon basıncı ile performansı dopinglenen motor 700 Nm’lik torka kavuşmuş oldu. Dizel motor kullanmaya devam eden SQ5 TDI, yüz kilometre hızlanmasını 5.1 saniyede tamamlarken limitlenmiş maksimum hızı olan 250 kms’ye kolayca ulaşabiliyor. Güç artışına rağmen tasarruftan da ödün vermeyen SQ5 TDI, yüz kilometrede ortalama 6.6 litre yakıt tüketirken, 174 gkm emisyon değerleri sunuyor.

Bu ilana benzer arama terimleri: